Nowa trasa jeździecka na Kaszubach wyznakowana

Jedno z miejsc postoju na Pętli Kolańskiej

Jedno z miejsc postoju na Pętli Kolańskiej

Wreszcie zeszły śniegi i odmarzł grunt, dlatego niemal cały dzień wczorajszy wstawialiśmy znaki, drogowskazy i tablice na trasie jeździeckiej Pętla Kolańska w leśnictwie Kolańska Huta na Wzgórzach Ostrzyckich. Wcześniej solidne drewniane ławy oraz miejsce do przywiązania koni zostały ustawione w dwóch miejscach: Popasie nad Kolanem i Popasie nad Wieżycą. Projektowanie blaszanych tabliczek kierunkowych na drogowskazach wymagało sporej wyobraźni, ponieważ producent musiał je potem wyciąć w odpowiednim kierunku i z odpowiednimi napisami. Przy ustawianiu znaków trzeba było mieć na uwadze również komfort i bezpieczeństwo poruszających się z obu stron jeźdźców.

Podstawowy znak szlaku jeździeckiego wg standardów PTTK.

Spacerowa trasa po lasach Bukowej Góry o długości 9 km będzie propozycją dla miłośników turystyki jeździeckiej, odwiedzających stadniny w Goręczynie i Kolanie pod Wieżycą. W trakcie jej projektowania udało mi się odnaleźć ciekawe historie związane z dawnym leśniczym Józefem Królem, byłym obozem jenieckim w Kolanie, hutnictwem szkła na Kaszubach i gospodarką klasztorną zakonu kartuzów. O tym i wielu innych rzeczach będzie można dowiedzieć się z mapie i małego przewodnika, który z pewnością będzie dostępny w punktach informacji turystycznej na terenie gminy Somonino po otwarciu trasy, czyli wkrótce.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.