Międzynarodowy Dzień Przewodnika na Kaszubach 2015 – Program

Międzynarodowy Dzień Przewodnika na Kaszubach 2015

Międzynarodowy Dzień Przewodnika na Kaszubach 2015

Jako grono kaszubskich przewodników, świętując Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego, po raz kolejny zapraszamy na niecodzienne spacery po Kaszubach. Chcemy pokazać na czym polega praca przewodnika, podzielić się wiedzą i ciekawymi nformacjami lub odkryciami. Jesteśmy na co dzień również pasjonatami lokalnej historii, kultury i angażujemy się społecznie. W sobotę zaplanowaliśmy trzy spacery następujące po sobie tak, że w każdym z nich będzie można wziąć udział. W ten sposób zachęcamy do spędzenia całego dnia w Szwajcarii Kaszubskiej. W niedzielę zapraszamy Wdzydz Kiszewskich, gdzie  oprowadzimy Państwa po Kaszubskim Parku Etnograficznym we Wdzydzach (wstęp darmowy), a następnie spojrzymy na południowe Kaszuby z wieży widokowej nad Jeziorem Wdzydzkim. Uczestnictwo w spacerach jest darmowe i otwarte dla wszystkich. Dla wytrwałych uczestników przygotowaliśmy niespodzianki. UWAGA! Zdecydowana większość zwiedzania odbywa się w plenerze, dlatego warto ciepło się ubrać i założyć wygodne dobre obuwie. Najdłuższa trasa spaceru będzie miała około 6 km.

 PROGRAM ZWIEDZANIA

 SOBOTA, 21 lutego 2014
Międzynarodowy Dzień Przewodnika na Kaszubach 2015 - plakat

Międzynarodowy Dzień Przewodnika na Kaszubach 2015 - plakat

 9:00 Żukowo, kościół Wniebowzięcia NMP Po zespole poklasztornym naszym przewodnikiem będzie Genowefa Zasada, nauczycielka języka kaszubskiego, sołtys Glincza i radna gminy Żukowo. Po obejrzeniu skarbów żukowskiej świątyni zwiedzimy również Muzeum Parafialne. Około 10:00 rozpocznie się zwiedzanie wnętrza wiekowej elektrowni wodnej na Raduni w Rutkach.  11:30 Wieżyca, parking przed ośrodkiem narciarskim Koszałkowo. Na wycieczkę tematyczna prezentującą dzieje narciarstwa i turystyki na Wzgórzach Szymbarskich zabierze nas Piotr Kowalewski. Sześciokilometrowej długości spacer będzie prowadzić m.in. na wieżę widokową na Wieżycy, skąd przy dobrej pogodzie spróbujemy zidentyfikować najdalej położone obiekty. Z parkingu przy wejściu na wierzchołek Wieżycy do Koszałkowa zabiorą nas wozy drabiniaste Stajni Pod Klonem. Spacer zakończy się około 14:00.  15:00 Stężyca, parking przed Zajazdem „Jejmościna” Przewodnik trójmiejski i terenowy oraz regionalista Artur Zagozdon pokaże nam dwie części Stężycy, przed wojną stanowiące odrębne wsie. Przejdziemy się nową promenadą wzdłuż Raduni i Jeziora Raduńskiego, a także spróbujemy odszukać ślady byłego niemieckiego podobozu Stutthof. Zakończenie zwiedzania około 17:00.   NIEDZIELA, 22 lutego 2014  10:00 Wdzydze Kiszewskie, Kaszubski Park Etnograficzny. Spacer po najstarszym polskim skansenie poprowadzą przewodnicy Beata Jankowska i Piotr Kowalewski oraz pracownicy muzeum. Zwiedzanie zakończymy opisem panoramy z wieży widokowej na Krzyżu i poczęstunkiem w nowo otwartym punkcie informacji turystycznej. Do zobaczenia! | Do ùzdrzeniô!  
Ten wpis został opublikowany w kategorii Dziedzictwo kulturowe, Kaszuby, Pomorze, Uncategorized i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.