Nordic walking na Kaszubach

by CT Arzneimittel GmbH Dzięki urozmaiconym terenom, jeziorom, wzgórzom i lasom można zaplanować interesujący spacer z kijami. Jednocześnie niewielkie przewyższenia w terenie pozwalają na doskonalenie techniki marszu. Na Kaszubach od kilku lat powstają trasy przeznaczone specjalnie dla maszerujących z kijami. Na terenie Szwajcarii Kaszubskiej wyznaczono 20 okrężnych tras nordic walking oznakowanych w terenie, rozpoczynających się w siedmiu punktach wypadowych. Pozwalają one zaplanować wycieczkę o przewidzianej odległości, czasie i przewyższeniach. Bliższe informacje można znaleźć na stronie nordicwalkingkaszuby.home.pl. Możliwości jest poza tym mnóstwo i w razie potrzeby pomogę zaplanować ciekawe wyjście w teren, gdziekolwiek Państwo mieszkacie, czy wypoczywacie. NORDIC WALKING to świetna propozycja aktywności dla ludzi w każdym wieku. Nie wymaga wielkich możliwości finansowych, motorycznych i kondycyjnych, żeby ją podjąć, a korzyści z jej uprawiania są nadzwyczaj korzystne dla organizmu. Świetnie łączy pożyteczny i bezpieczny ruch z kontaktem z przyrodą. Wykorzystuje naturalny dla człowieka rytm marszu uzupełniając go o odpowiednią technikę pozwalającą maksymalnie wykorzystać go do efektywnego treningu. Dlatego też warto rozpocząć swoją przygodę w maszerowaniu z kijami od chodzenia z instruktorem. Najważniejsze zalety nordic walking (wg A. Wasilewskiego):
  • Łatwy w opanowaniu podstawowej techniki, uniwersalny, dla każdej grupy wiekowej, również dla sportowo niewyćwiczonych;
  • Możliwy do uprawiania o każdej porze roku;
  • Angażuje 90% układu mięśniowego - tyle co pływanie i pozwala spalić nawet 400 kcal na godzinę
  • Odciąża kończyny dolne i kręgosłup, wzmacnia gorset mięśniowy podtrzymujący kręgosłup, kształtuje sylwetkę;
  • Wzmacnia serce układ krążenia, układ limfatyczny i mięśnie oddechowe;
  • Polepsza odporność organizmu;
  • Jest bardzo towarzyski i pozwala go połączyć z kontaktem z przyrodą i turystyką
Jeśli już się przekonaliście się do tego typu aktywności - zapraszam do kontaktu ze mną. Na zajęciach pomogę w wypracowaniu prawidłowej techniki marszu i wybiorę odpowiednią i ciekawą trasę. Zabierzcie znajomych! A jeśli już chodzicie z kijami - to zapraszam to wspólnej wycieczki po trasach nordic walking lub innych, stosownie do miejsca, gdzie mieszkacie lub wypoczywacie.

Możliwość komentowania jest wyłączona.