Dzień Przewodnika 2014 na Kaszubach

Z inicjatywy Światowej Federacji Stowarzyszeń Przewodników Turystycznych (World Federation of Tourist Guide Associations) od 1989 roku 21 lutego przewodnicy na całym świecie obchodzą Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego. Jego ideą jest prowadzanie za darmo miejscowych ludzi, w ich języku, po ich terenie. Ten dzień ma pokazać pracę profesjonalnego przewodnika lokalnym społecznościom i lokalnym władzom, a także uświadomić gospodarzom terenu, jaką rolę odgrywają przewodnicy w obsłudze turystów, a w szczególności w kreowaniu wizerunku miasta czy regionu. Razem ze znajomymi przewodnikami terenowymi po województwie pomorskim również w tym roku postanowiłem zorganizować obchody tego dnia na Kaszubach. Ubiegłoroczna edycja imprezy zaskoczyła nas ilością chętnych pomimo śniegu i mrozu. Dlatego w tym roku zdecydowałem się ją rozszerzyć na dwa dni. Będzie również możliwość odbycia wycieczki pieszej. Zabierajcie znajomych, rodziny i przyjeżdżajcie by odkryć razem coś nowego w swojej okolicy. Strona wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/277205492437806/ Szczegóły pod numerem telefonu: 608 831 187.  

Program Międzynarodowego Dnia Przewodnika 2014 na Kaszubach

Sobota 22 lutego 2014 9:00 Żukowo, kościół Wniebowzięcia NMP Genowefa Zasada, Skarby konwentu żukowskiego Zwiedzanie najstarszego kościoła w powiecie kartuskim i Muzeum Parafialnego, mieszczącego najstarsze zachowane hafty kaszubskie. 11:00, Kartuzy, kolegiata Wniebowzięcia NMP Artur Zagozdon, Wielka cisza w Raju Maryi Podobnie, jak w zeszłym roku odbędzie się również spacer po zespole poklasztornym, w którym nie zabraknie ciekawostek z dawnego życia mnichów kartuskich. 11:00 BYTÓW, zamek pokrzyżacki Lilianna Grosz, Poszukiwanie wielokulturowości w Bytowie Wspólnie dotrzemy do pamiątek po Kaszubach, Niemcach, Polakach, Żydach i Łemkach (Ukraińcach), który współtworzyli historię okolic Bytowa. 12:30, KARTUZY, Centrum Informacji Turystycznej, ul. Klasztorna Piotr Kowalewski, Jak Paradyż stał się Kartuzami? Przeniesiemy się prawie 200 lat wstecz, kiedy mała osada przyklasztorna zaczęła się przekształcać w zaplanowane miasto. Spróbujemy odnaleźć perły architektury z tego okresu. Niedziela 23 lutego 2014 9:00 KOŚCIERZYNA, Muzeum Kolejnictwa Beata Jankowska, Poznaj Muzeum Kolejnictwa Gra terenowa na terenie oddziału Muzeum Ziemi Kościerskiej pozwoli w zabawny sposób poznać zgromadzone w nim parowozy, tendery i składy kolejowe. 11:00 BORKOWO k. Żukowa, przystanek kolejowy Radunia dzika - Radunia ujarzmiona Wycieczka piesza przez najdzikszy odcinek rzeki zwany Przełomem Babidolskim albo Jarem Raduni (ok. 10 km). Zobaczymy między innymi elektrownie wodną w Rutkach, kręgi kamienne - Kamienne Wesele i poznamy historię rodu Hoenów w Borczu. Planowane zakończenie około godziny 16:00 koło hotelu Spichrz. Dojazd na początek trasy: Gdynia Głównej, odjazd pociągiem o 9:57 Gdańsk Główny, odjazd autobusem o 9:40 Kartuzy, odjazd autobusu o 10:15 Kościerzyna, odjazd pociągu o 9:16 (można wcześniej zwiedzić Żukowo) Odjazd autobusów z Borcza: do Gdańska przez Żukowo o 13:01, 16:00, 16:55, 17:31 do Kościerzyny przez Egiertowo o 13:44, 15:44, 16:19, 18:14 Międzynarodowy Dzień Przewodnika 2014 na Kaszubach
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.